odborná společnost pro specialisty, zabývající se rehabilitací ruky

Česká společnost terapie ruky ČLS JEP

Czech Society for Hand Therapy

Odborný kurz - Therapy after tendon injuries

13.11.2020 00:00

Dobrý den všem, 

je mi to velice líto, ale z důvodu opatření Covid-19 a vzhledem k vývoji situace, jsme nuceni ZRUŠIT plánovaný kurz Therapy after tendon injuries, který se měl konat 13.-14.11.2020 v Praze. Budeme se snažit nalézt vyhovující termín a naplánovat kurz v roce 2021, kdy snad již bude celoevropská situace lepší.

Děkuji za pochopení a přeji Vám klidný čas i v této pozoruhodné době.

S přátelským pozdravem
Milada Kukačková

 

 

Kdy: pátek 13.11.2020 – sobota 14.11.2020

Kde: FN Královské Vinohrady, Klinika plast. chirurgie, pavilon N, 3.patro, knihovna Šrobárova 1150/50, Praha 10

Lektor: Sarah Ewald, Vera Beckmann (Švýcarsko)

Jazyk: kurz bude veden v anglickém jazyce bez překladatele

Info: Kurz je veden dvěma certifikovanými terapeutkami, Sarou Ewald a Verou Beckmann. Obě jsou certifikovanými terapeutkami terapie ruky ve Švýcarsku i v rámci Evropské federace společností terapie ruky (EFSHT).

Sarah Ewald je ergoterapeutka s 35ti letou zkušeností v rámci terapie ruky. Pracovala ve Spojených státech a ve Švýcarsku. Nyní má svoji praxi v Curychu ve Švýcarsku. Je bývalou předsedkyní mezinárodní federace společností terapie ruky (IFSHT), organizovala EFSHT kongres v roce 2008 ve Švýcarsku a spolu předsedala v rámci kongresu IFSHT v Buenos Aires v Argentině. Vyučovala a přednášela v 15 zemích.

Vera Beckmann je fyzioterapeutka a terapeutka ruky s 28mi letou praxí. Je vedoucí terapeutkou v Univerzitní nemocnici v Curychu. Je bývalou předsedkyní Švýcarské společnosti terapie ruky a spolupodílí se na přípravách kongresu EFSHT, který se bude konat tento rok 2020 ve Švýcarsku. Vyučovala a přednášela několika zahraničních zemích.

Obsah kurzu: Tento kurz poskytuje účastníkům přehled možností pooperační léčby po poranění šlach flexorů a extenzorů v distální části horní končetiny. Nejprve budou zopakovány základní anatomické a biomechanické znalosti. Dále budou účastníci seznámeni se základními informacemi o etiologii, procesu hojení a klasifikaci poranění šlach. Na podkladě informací, založených na vědeckých podkladech a faktorech, které ovlivňují terapii, budou diskutovány postupy, které napomáhají terapeutovi správně směrovat rehabilitaci. Klinické uvažování bude rozvíjeno při práci ve skupinách na základě případových studií. V rámci kurzu bude demonstrována výroba dlah pro pooperační rehabilitaci po poranění šlach flexorů. Ve spolupráci s chirurgy bude možnost se blíže a prakticky seznámit s možnostmi sešití šlach.

Podrobné informace o přihlášení a platbě ke stažení ZDE